About Clinic Sections
درباره بخشهای مختلف مرکز درمان چاقی

مشاوره تغذیه

بخش مشاوره تغذیه

امروزه تغذیه سالم نه فقط یک سبک زندگی بلکه یک سیاست اثربخش و تاثیرگذار برای ارتقای سلامت عمومی جامعه و پیشگیری از بروز و شیوع بیماری‌های مزمنی همچون بیماری‌های قلبی و عروقی، پرفشاری خون، دیابت و... محسوب می‌شود. اما واقعا تغذیه سالم به چه معناست؟
اگر تا امروز با خودتان فکر کرده‌اید که پیروی از یک برنامه صحیح غذایی مستلزم خداحافظی ابدی با غذاهای موردعلاقه، دنبال کردن مو به موی یک برنامه سخت و پیچیده، وزن کردن همه مواد غذایی که قرار است وارد معده شما شوند و چیزهایی از این دست است، 100 درصد دچار سوءتفاهم شده‌اید!
پس وقتی ما بر «اصول تغذیه صحیح» تاکید می‌کنیم، منظورمان دقیقا چیست؟ خیلی ساده است ما داریم درباره تعادل، تنوع و تناسب حرف می‌زنیم؛ سه اصل طلایی که رعایت آن در برنامه غذایی سلامت روحی و جسمی را تامین و این ضمانت را به شما می‌دهد که همواره اندامی متناسب داشته باشید و از این مساله لذت ببرید.

مشاوره تغذیه برای چه کسانی سودمند است؟

  • پدران مادران جوانی که می‌خواهند از سلامت تغذیه‌ای کودکشان مطمئن شده و خیالشان بابت ویتامین‌ها و املاحی که او طی روز دریافت می‌کند، راحت باشد
  • والدینی که با مشکل کوتاه قدی، افزایش یا کمبود وزن فرزند نوجوانشان مواجه شده‌اند
  • آنهایی که می‌خواهند از شر چربی‌های اضافی دور شکم، باسن، ران و ... و به‌طورکلی چاقی‌شان خلاص شوند، اما راهش را بلد نیستند
  • کسانی که از دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی، پرفشاری خون، بالا رفتن کلسترول و چربی‌های مضر، کبدچرب و... رنج می‌برند و باید برای پیشگیری از عوارض بلندمدت این بیماری‌ها برنامه غذایی روزانه‌ خود را اصلاح کنند.
  • زنانی که بعد از یائسگی بدون هرگونه تغییر در برنامه غذایی دچار افزایش وزن به ویژه در ناحیه شکمی، شده‌اند
  • کسانی که مدتهاست از اضافه وزن و چاقی رنج می‌برند، هر راهی را برای از بین برده آن امتحان کرده‌ و به نتیجه نرسیده اند و حالا قصد دارند با استفاده از روش‌‌های جراحی لاغر شوند.
  • و در آخر هر فرد که می‌خواهد سلامت خود را تا آخرین روز عمر تضمین کند.

ما در «مرکز درمان چاقی تهران» از جدیدترین، دقیق‌ترین و کارآمدترین روش‌های روز دنیا برای اصلاح الگوهای غذایی و کاهش وزن شما استفاده می‌کنیم. مراجعان به بخش مشاوره تغذیه این مرکز به دو گروه اصلی تقسیم می‌شوند:

  • کسانی که به صلاحدید تیم پزشکی کاندید انجام عمل جراحی چاقی هستند
  • آنهایی که فاکتورهای لازم برای جراحی چاقی را نداشته یا شخصا تمایلی به این روش ندارند.

اهمیت مشاوره تغذیه قبل و بعد از جراحی چاقی:
اگر بنابر هر دلیلی تصمیم گرفته‌اید که از روش‌ جراحی برای لاغر شدن استفاده کنید باید به این نکته مهم توجه کنید که جراحی نه تنها به معنای خداحافظی با رژیم‌های غذایی نبود، بلکه کلید کاهش وزن موفقیت‌آمیز شما پس از انجام جراحی نیز هست.
شما پیش از انجام جراحی چاقی به صلاحدید تیم پزشکی و تغذیه «مرکز درمان چاقی تهران» به مدت دوهفته یا یک ماه تحت یک رژیم خاص با ویژگی‌های معین قرار می‌گیرید. پیروی از این برنامه غذایی پیش از جراحی چاقی انتخابی نبوده بلکه الزامی است چراکه با کاهش حجم کبد شما به موفقیت عمل کمک می‌کند. در ضمن توجه به این  نکته ضروری است که هرقدر BMI یا همان نسبت قد به وزن شما پیش از جراحی کمتر باشد، پس از عمل بهتر وزن کم می‌کنید. علاوه بر این رژیم غذایی پیش از جراحی شما را برای دوران پس از آن و برنامه غذایی مخصوص آن زمان آماده می‌کند.
علاوه بر این پس از انجام جراحی شما دستورات غذایی خاصی را دریافت خواهید کرد تا نه فقط نیاز بدنتان به املاح، ویتامین‌ها و پروتئین موردنیاز تامین شود بلکه بر اساس یک برنامه منظم وزن کم کنید و به BMI موردنظر دست پیدا کنید.

 

دریافت خبرنامه

* آدرس ایمیل شما محفوظ خواهد ماند.